USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Negril Sky Blue Resorts Ltd Negril Negril Sky Blue Resorts Ltd Negril Negril Sky Blue Resorts Ltd Negril Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Negril Sky Blue Resorts Ltd Negril Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Negril Sky Blue Resorts Ltd

Avanceret Booking
2026-09-26
2026-09-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Negril Sky Blue Resorts Ltd 3*

 Gratis WiFi

Gratis Wi-Fi på offentlige områder

 Indtjekning/Udtjekning

Hurtig ind-/ udtjekning

 Swimmingpool

Endeløs pool

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Aktiviteter

Vandland

Golfbane

Ridning

Snorkling

Fiskeri

Kanosejlads

Billard-/ poolborde

Badminton

Bordtennis

 Spa og afslapning

Spa & Wellness center

Massage

Jacuzzi

 Mad/Drikke

Restaurant

Snackbar ved poolen

 Mødefaciliteter

Møde-/ banketfaciliteter

 Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

Børnebuffet

Børnepool

Legeområde til børn

Spillerum

Legetøj


Negril Sky Blue Resorts Ltd ligger i Negril, 2 km fra Negril Cliffs og har bil, samt WiFi i offentlige områder. Beliggende ved YS Falls, Negril, feriested omkring 10 minutters gang fra Negril centrum.

Hotellet tilbyder en førsteklasses beliggenhed 20 minutters dyk fra Negril lufthavn. Gæster vil være indkvarteret 18 minutters gågang fra Blue Mountain Experience.

Værelserne er udstyret med værdiboks til bærbar pc, terrasse-restauranten og lydisolerede vinduer samt et spabadekar, separat toilet og en bruser på badeværelset. Til din komfort finder du her en ovn og glas.

En fuld engelsk serveret hver morgen. Du kan nyde specialiteterne fra amerikansk køkken på restaurant i amerikansk stil restaurant. Der er også en lounge bar. Prøve jamaicanske specialiteter på Tayon's Jerk Chicken Restaurant som ligger 18 minutters gang fra denne komfortable indkvartering.

  • Lokale seværdigheder
  • Captain Clarke Snorkeling / Sundance Tours
    1000 m
  • Peter Tosh Monument
    1000 m
  • Riverside Pharmacy & Gift Centre
    1,5 km
  • Collette's Bar
    1,1 km
  • Lattecha Willocks Gallery
    1,8 km
  • Blue Mountain Experience
    1000 m
  • Market
    1,5 km
  • YS Falls, Negril
    400 m
  • Craft Market
    1,6 km
  • Lufthavne
  • Negril lufthavn
    10 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Gratis Wi-Fi på offentlige områder
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • Privat ind-/ udtjekning
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr ikke tilladt
  • 24 timers vagtservice
  • Kamin
  • Røgdetektorer
  • Brandslukkere
  • Nøgleadgang

Måltider og drinks

  • Kedel
  • Restaurant
  • Snackbar ved poolen
  • Udendørs spiseområde
  • Picnic område/ Borde
  • Særlige diætmenuer

Aktiviteter og afslapning

  • Endeløs pool
  • Strandparasoller
  • Solseng
  • Vandland
  • Karaoke
  • Natklub
  • Underholdning
  • Solterrasse
  • Have
  • Grillfaciliteter
  • Fritids-/ TV værelset
  • Spa & Wellness center
  • Jacuzzi
  • Massage
  • Fitnesscenter
  • Snorkling
  • Kanosejlads
  • Ridning
  • Tennis
  • Badminton
  • Golfbane
  • Billard-/ poolborde
  • Bordtennis
  • Yogalektioner
  • Sportstræner
  • Fiskeri
  • Pool med udsigt
  • Lavvandede ende

Services

  • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
  • Husholdning
  • Biludlejning
  • Vaskeri
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Butikker/Handelsservices
  • Velkomstdrink
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering
  • Happy hour

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Dagligstue
  • Patio
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Spisebord
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV
  • Computer på værelset
  • iPad
  • CD-afspiller
  • Tremmesenge/vugger
  • Babysitting/ børnepasning
  • Børnebuffet
  • Brætspil
  • Børnepool
  • Legeområde til børn
  • Legetøj
  • Spillerum
  • Parketgulv

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 12:00 indtil 15:00
Udtjekning: fra 10:00 indtil 11:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Negril Sky Blue Resorts Ltd?

    Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Negril Sky Blue Resorts Ltd.
  • ✈

    Hvor er den nærmeste lufthavn til det 3-stjernede Negril Sky Blue Resorts Ltd?

    Negril lufthavn og det 3-stjernede Negril Sky Blue Resorts Ltd er adskilt af 5 km afstand.
  • ❓

    Hvordan kommer vi til et Negril Sky Blue Resorts Ltd fra lufthavnen?

    Gæster kan anmode om en lufthavnsbus på et Negril Sky Blue Resorts Ltd. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer.
  • ❓

    Er der parkeringsplads ved Negril Sky Blue Resorts Ltd?

    Negril Sky Blue Resorts Ltd har en parkeringsplads på stedet gratis.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i Negril hotellet?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på Negril hotellet er 138$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • ❓

    Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på det Negril Sky Blue Resorts Ltd?

    Gæsterne på det Negril Sky Blue Resorts Ltd kan betale med Mastercard, American Express og Visum.
  • ❓

    Hvilken slags pool er der på det hotellet?

    Der er infinity-pool på hotellet.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-26
2026-09-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Negril Sky Blue Resorts Ltd, Jamaica

1053 White Hall, Negril, Jamaica

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © greaterantilleshotels.com

All rights reserved